Шість років з BMW i3: власники революційної моделі подолали більше 200 000 км

Шість років з BMW i3: власники революційної моделі подолали більше 200 000 км

З моменту своєї появи на ринку, BMW i3 став найбільш продаваним електромобілем в сегменті компактних автомобілів преміум-класу, з більше ніж 165 000 проданих по всьому світу одиниць.

Модель, розроблена для електричного кермування без викидів, демонструє вражаючі характеристики і довговічність.  З моменту своєї появи на ринку, BMW i3 став найбільш продаваним електромобілем в сегменті компактних автомобілів преміум-класу, з більше ніж 165 000 проданих по всьому світу одиниць.

Власниками частини з цих автомобілів стали українські покупці, що в 2016 році надало компанії BMW Україна статус першого офіційного імпортера електромобілів у нашій країні. З того самого моменту, почався шлях становлення якісної електрифікації, натхненної майбутнім, з неповторною концепцією екологічної раціональності, створеної для сьогодення.

За ці роки підрозділ BMWi Україна поклав початок ряду споживчих програм, в напрямках фінансування, сервісу, партнерських співробітництв і соціальної відповідальності для розвитку екологічної ідеології в Україні, і щоб електрична мобільність ставала все більш доступною заснував спеціальні умови покупки від 799 000 гривень. Деталі за посиланням.

Першопроходець в сфері універсального повсякденного кермування без викидів.  Протягом шести років після запуску, BMW i3 став надзвичайно успішною моделлю та символом електричної мобільності.  З моменту своєї появи на ринку він став найбільш продаваним електромобілем в сегменті компактних автомобілів преміум-класу.  На сьогоднішній день у всьому світі було продано більше 165 000 одиниць.  З самого початку життя цієї моделі цифри її продажів неухильно росли рік за роком.  BMW i3 надзвичайно зручний у повсякденному використанні завдяки орієнтованій на майбутнє інтерпретації задоволення від кермування та універсальним якостям, які виходять далеко за межі поїздок на короткі відстані у великих мегаполісах.  Це підтверджується досвідом, накопиченим водіями електромобілів по всьому світу, які регулярно долають великі відстані на своїх BMW i3.  Власники цього автомобіля змогли подолати більше 200 000 кілометрів без викидів.
 
Завдяки своїй ролі флагмана в галузі далекоглядних технологій і постійного успіху продажів з моменту запуску в 2013 році, BMW i3 встиг стати іконою свого класу.  BMW Group продовжить подальший розвиток цього автомобіля і в даний час планує продовжити виробництво як мінімум до 2024 року.  Покупці підкреслюють перш за все надійність, довговічність і практичний запас ходу BMW i3, будь то в спекотній Південній Африці або на прохолодному півночі Швеції.  Перший повністю електричний транспортний засіб від BMW Group протягом багатьох років довів, що він є економічно ефективним засобом пересування, який ідеально підходить для повсякденного використання.  Клієнти, які першими отримали свій BMW i3 після його запуску, і з тих пір піддали як транспортний засіб, так і його батарею справжньому випробуванню на витривалість, використовують електричну мобільність не тільки для щоденних поїздок між своїм домом й робочим місцем, але також для регулярних поїздок на великі відстані.
Витрата палива, показники викидів CO2 та енергоспоживання були виміряні з використанням методів, що вимагаються відповідно до Регламенту (ЄС) 2007/715 з відповідними поправками.  Цифри розраховані на базі транспортного засобу, оснащеного базовим обладнанням в Німеччині, зазначений запас ходу враховує відмінності в обраних розмірах коліс і шин, а також додаткове обладнання.  Значення можуть змінитися під час конфігурації.

Цифри вже розраховані на основі нового циклу випробувань WLTP і адаптовані для NEDC для цілей порівняння.  У цих транспортних засобах цифри, відмінні від опублікованих тут, можуть застосовуватися для оцінки податків та інших зборів, пов'язаних з транспортними засобами, які (також) засновані на викидах CO2.

Більше 277 000 км з оригінальним комплектом гальмівних колодок.

«Концепція автомобіля BMW i3 унікальна», - коментує Хельмут Нойманн з комуни Тиц в Північному Рейні-Вестфалії. «Зовні він виглядає так сучасно, що люди до сих пір обертаються, щоб мигцем подивитися на нього». Нойманн здійснює міські поїздки без викидів з 2014 року.  Більш того, він без проблем доїжджав на своєму BMW i3 BMW (60 Ач) (витрата палива: 0,0 л/100 км; енергоспоживання в змішаному циклі: 12,9 кВтг/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 0 г/км) до Берліна та Альп.  «Крім величезного задоволення від кермування, BMW i3 є дуже економічним автомобілем», - говорить він.

«Це відноситься як до енергоспоживання, так і до витрат на технічне обслуговування».  При середньому енергоспоживанню 13 кВтг на 100 км протягом всього терміну служби витрати на електроенергію зведені до абсолютного мінімуму, не тільки в порівнянні з автомобілем з двигуном внутрішнього згоряння, але і з іншими електромобілями.  При вартості електрики 30 центів за кіловат-годину енерговитрати Нойманна складають всього 3,90 євро за 100 кілометрів*.

*За українськими тарифами за середньої вартості електрики 2 гривні за кіловат-годину енерговитрати Нойманна складали б всього 25 гривень за 100 кілометрів.

Аналіз, проведений Німецьким автомобільним клубом ADAC, вже показав, що, крім екологічних аспектів, економічна складова також говорить на користь цього електромобіля.  У порівнянні загальних витрат, BMW i3 приблизно на 20 відсотків кращий з точки зору обсягу й продуктивності, ніж порівнянна модель BMW з двигуном внутрішнього згоряння.  Крім зниження витрат на електроенергію, низькі витрати на технічне обслуговування також сприяють підвищенню економічної ефективності.  Для водія BMW i3 заміна масла або несправні вихлопні системи є пережитками минулого.  Гальмування зазвичай здійснюється за допомогою рекуперації, тому навіть після більше ніж 277 000 км Хельмуту Нойманну ще ні разу не доводилося замінювати гальмівні колодки й диски на своєму BMW i3.

Нойманн є одним з клієнтів, які взяли участь у програмі модернізації та замінили в своєму BMW i3 акумуляторну батарею на 60 Ач із загальною енергоємністю 22 кВтг на високовольтну акумуляторну батарею на 94 Ач (BMW i3 (94 Ач): витрата палива в змішаному циклі 0,0 л/100 км, енергоспоживання в змішаному циклі: 13,6 - 13,1 кВтг/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 0 г/км) з більш високою енергоємністю 33 кВтг. Новий акумулятор пропонує великі запаси енергії.  «Нова батарея робить далекі поїздки більш зручними», - сказав Нойманн.

Стабільний запас ходу автомобіля підтверджує якість високовольтної батареї.

Досвід використання BMW i3 з перших років виробництва показує, що досяжний запас ходу автомобіля навіть після великого пробігу зменшується лише незначно.  Це підтверджує відношення BMW Group до якості високовольтної акумуляторної батареї.  Через передчасний знос ще не доводилося міняти ні одну батарею BMW i3.  Оскільки потенціал батареї не вичерпується при досягненні раніше зазначених 100 000 кілометрів, BMW Group ще більше розширила свою європейську гарантію на батареї в нових автомобілях BMW i3.  Максимальний пробіг протягом гарантійного терміну був збільшений до 8 років та/або 160 000 км.
 
BMW Group також розробила рішення для повторного використання акумуляторів, які більше не підходять для вимогливого використання в автомобілях.  Після довгого життя в автомобілях вони можуть як і раніше надавати цінні послуги в якості стаціонарних накопичувачів енергії.  Високовольтні акумуляторні батареї від передсерійних транспортних засобів, а також батареї, передані клієнтами, які взяли участь в програмі модернізації BMW i3, використовуються на території заводу BMW в Лейпцігу в якості одиниць зберігання зеленої енергії, виробленої там за допомогою вітряків.
 
Пропонуючи досяжні на практиці значення запасу ходу, BMW i3 відповідає вимогам регулярного довгострокового використання. Наприклад, Габріеле Форстер з Австрії відразу знайшла для себе ідеальний стиль кермування. Вона прийняла свідоме рішення на користь екологічно чистого транспортного засобу, на якому вона тепер їздить кожен день між домом та роботою.  Опівдні й опівночі вона підключає свій BMW i3 (60 Ач) до настінної зарядки.  Цього достатньо для того, щоб кожен день долати відстань близько 200 кілометрів, з акумулятором, який має потужність 22,6 кВтг.

Роберт Клірі з США щодня проїжджає майже 150 кілометрів.  Лише в одному випадку йому не вистачило запасу ходу - приблизно в 50 метрах від його дому.  Проблема була вирішена за допомогою подовжувального кабелю.  Роберт вже брав участь в польових випробуваннях з BMW Active E, і тому в 2014 році він отримав BMW i3 (60 Ач) версії «Electronaut».  Його машина постійно надає тему для обговорення. Разом зі своїми колегами по компанії Роберт створив робочу групу по електромобілям, яка, крім іншого, виступає за надання додаткових громадських зарядних станцій.  Він переконаний, що «електричне водіння підвищує екологічну обізнаність».

Для Шона Мейдмента з Південної Африки «тривожність через запас ходу» абсолютно невідома.  «Одного разу я їхав на BMW i3 з Йоганнесбурга в Кейптаун.  Це зайняло чимало часу, але все було гаразд», - говорить він.  У звичайні робочі дні він проїжджає до 300 кілометрів, використовуючи електромережу клієнтів для зарядки акумулятора.  У 2014 році Мейдмент обрав BMW i3 (60 Ач) зі збільшеним запасом ходу (витрата палива в змішаному циклі: 0,6 л/100 км; енергоспоживання в змішаному циклі: 13,5 кВтг/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 13 г/км).  Однак він вважає, що бензиновий «аварійний генератор» все ж таки варто мати при собі.  «Пакет Range Extender - це просто гарантія».  З метою подальшого просування електричної мобільності в своїй країні, Мейдмент запустив платформу краудфандінга, призначену для підтримки встановлення громадських зарядних станцій в Південній Африці.

Із акумулятором останнього покоління в BMW i3 (120 Ач) (витрата палива в змішаному циклі: 0,0 л/100 км; енергоспоживання в змішаному циклі: 13,1 кВтг/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 0 г/км), сумарний запас енергії, збільшений до 42,2 кВт·год, дозволяє підвищити запас ходу транспортного засобу від 285 до 310 км відповідно до циклу випробувань WLTP та до 260 км в повсякденному використанні.  Таке збільшення становить 50 відсотків у порівнянні з BMW i3 із високовольтною батареєю першого покоління.

Універсальне задоволення від кермування - характерна риса BMW i3.

Навіть після багатьох років повністю електричного кермування клієнти як і раніше захоплюються потужністю й крутним моментом електродвигуна, а також досвідом використання однієї педалі, оскільки транспортний засіб сповільнюється за рахунок рекуперації енергії. «У минулому я також тестував інші електромобілі, в тому числі більш габаритні та більш швидкі, - сказав Роб ван Рун з Нідерландів, - але жоден з них не був таким універсальним й простим в керуванні, як BMW i3».  З кінця 2013 року Рун проїхав 276 000 км на першому серійному електромобілі від BMW Group, а потім ще 25 000 з березня 2019 року на новому BMW i3 (120 Ач).  Нову модель доводиться заряджати тільки один раз на день, і Ван Рун вже відчув це на практиці.  «Вам не обов’язково просто чекати під час заряджання», - говорить він.  «Я проводжу цей час, виконуючи адміністративну роботу або здійснюючи телефонні дзвінки, що вимагає від мене повної уваги».  У далеких поїздках він виявив переваги станцій швидкої зарядки від Ionity, які можна знайти приблизно в 200 зонах обслуговування уздовж європейських далеких маршрутів.  «Ви можете і поїсти, і зарядити свою машину», - зауважив він.  Роб ван Рун та його сім'я здійснювали на BMW i3 поїздки до Північного мису, Алгарве і Сицилії.

У жовтні 2013 року Лейф Карлссон зі Швеції скористався першою можливістю тест-драйву в Стокгольмі.  «Після першого заїзду я переконався, що це моя машина.  Це був самий неймовірний досвід кермування, який я коли-небудь відчував».  Сьогодні він як і раніше їздить на BMW i3 (60 Ач) з пакетом Range Extender кожен день.  Проїхавши понад 216 000 км, він отримує ідеальний баланс між задоволенням від кермування та універсальністю - досить зарядити автомобіль від звичайної мережі вдома або на робочому місці.  У Швеції можна знайти багато електромереж навіть на багатоповерхових автостоянках.  Крім того, на робочих місцях встановлені станції швидкої зарядки, а мережа громадських станцій зарядки стає все більш щільною.  Тому Карлссон майже ніколи не використовує Range Extender.  З іншого боку, він як і раніше цінує автономне опалення в своєму BMW i3 взимку.  «Функція таймера працює відмінно.  Коли я сідаю в машину перед від'їздом, в салоні тепло, а на вікнах немає льоду та снігу».
 
Для Жоау Гонсалвеса з Португалії взимку 2013 року одного тест-драйву також було досить.  Це була «любов з першого погляду, в поєднанні з багатьма економічними та екологічними перевагами».  З тих пір він насолоджувався кожною поїздкою, будь то по дорозі на роботу, поїздка у вільний час або вихідні подорожі.  Мій BMW i3 здатний відвезти мене куди завгодно».  Він проїжджає до 250 кілометрів на день, знаходячи можливість зарядити батарею в робочий час в офісі або при відвідуванні будинків клієнтів.  Зараз Гонсалвес пересів на BMW i3s (120 Ач) (витрата палива в змішаному циклі: 0,0 л/100 км; енергоспоживання в змішаному циклі: 14,6 - 14,0 кВтг/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 0 г /км).  За його словами, підвищена потужність в 135 кВт/184 к.с.  збільшує задоволення від кермування, а розширена ємність високовольтної батареї «робить повсякденне життя ще простішим, а більш тривалі подорожі зручнішими й швидшими».  Для підготовки до далеких поїздок Гонсалвеш використовує навігаційну систему BMW i3.  «Система планує мій маршрут і вказує станції швидкої зарядки по дорозі, тому я можу бути впевненим, що я доїду до пункту призначення без будь-яких проблем».

Витрата палива, показники викидів CO2 та енергоспоживання були виміряні з використанням методів, що вимагаються відповідно до Регламенту (ЄС) 2007/715 з поправками.  Цифри розраховані з використанням транспортного засобу, оснащеного базовим обладнанням в Німеччині, зазначений запас ходу враховує відмінності в обраних розмірах коліс і шин, а також додаткове обладнання.  Значення можуть змінитися під час конфігурації.

 Цифри вже розраховані на основі нового циклу випробувань WLTP і адаптовані для NEDC для цілей порівняння.  У цих транспортних засобах цифри, відмінні від опублікованих тут, можуть застосовуватися для оцінки податків та інших зборів, пов'язаних з транспортними засобами, які (також) засновані на викидах CO2.

Для отримання більш докладної інформації про офіційні показники витрати палива та офіційні викиди CO2 для нових автомобілів, будь ласка, зверніться до "Посібника з витрати палива, викидів CO2 та енергоспоживанню для нових автомобілів», який можна безкоштовно отримати в усіх точках продажів від Deutsche Automobil Treuhand GmbH  (DAT), Hellmuth-Hirth-Str.  1, 73760 Остфільдерн-Шарнхаузе та за адресою https://www.dat.de/co2/.  

BMW Group

Із чотирма марками BMW, MINI, Rolls-Royce і BMW Motorrad, BMW Group є провідним світовим виробником автомобілів та мотоциклів, що надає преміальні фінансові та мобільні послуги. Виробнича мережа BMW Group складається із 30 виробничих та монтажних об'єктів у 14 країнах. Компанія має глобальну мережу продажів у більш ніж 140 країнах світу.

У 2018 році BMW Group продала понад 2.490.000 пасажирських автомобілів й більше 165.000 мотоциклів у всьому світі. Прибуток до оподаткування у 2017 фінансовому році становив  10,655 млрд. євро при доходах на суму 98,678 млрд. євро. Станом на 31 грудня 2017 року у BMW Group працювало 129 932 працівників.

Успіх BMW Group завжди базувався на довгостроковому мисленні та відповідальних діях. Таким чином, компанія встановила екологічну та соціальну стійкість у всьому ланцюжку створення вартості, всебічну відповідальність за продукти та чітку прихильність до збереження ресурсів як невід'ємної частини своєї стратегії.