Магія зміни кольору кузова: BMW iX Flow із революційною технологією E Ink.

auto_main_photo

Магія зміни кольору кузова: BMW iX Flow із революційною технологією E Ink.

BMW Group на виставці CES 2022 у Лас-Вегасі представляє електричний BMW iX Flow з новою технологією E Ink, яка дозволяє миттєво змінювати колір поверхні автомобіля за бажанням водія. Цифрова технологія демонструє безмежний потенціал у галузі персоналізації екстер'єру.

Цифрові рішення BMW Group вже сьогодні надають особливої ​​емоційності інтер'єрам автомобілів BMW. Наприклад, за допомогою режимів My Modes власник здатний легко створити потрібну атмосферу в салоні на основі особистих уподобань та настрою.

Представляючи модель BMW iX Flow на виставці CES 2022, концерн демонструє перспективи нової технології майбутнього. Вона використовує цифрові можливості не тільки для персоналізації інтер'єру, але й адаптації зовнішнього вигляду автомобіля до різних ситуацій. Поверхня кузова з E Ink містить електронне чорнило, що дозволяє плавно змінювати колір BMW iX Flow у той момент, коли цього забажає водій.

Франк Вебер, член правління BMW AG, відповідальний за розробки: «У майбутньому цифровізація автомобілів не обмежуватиметься лише появою безлічі дисплеїв. Ми побачимо, як поступово розмиватимуться межі цифрового та реального світів. З новим BMW iX Flow ми фактично оживляємо кузов автомобіля за допомогою цифрових технологій».

Як працює технологія E Ink.

Плавна зміна кольору кузова стала можливою завдяки спеціальному покриттю, яке точно повторює форми та обведення кузова. В основі технології E Ink лежить електрофоретичний процес. Пігменти різних кольорів виводяться на поверхню покриття за допомогою впливу електричного струму, внаслідок чого кузов набуває бажаного відтінку.

Електрофоретичне фарбування за технологією E Ink добре знайоме з дисплеїв, які застосовуються в електронних книгах. Спеціальне покриття кузова з чорнилом E Ink складається з мільйонів мікрокапсул діаметром, що не перевищує товщину людського волосся. Кожна з цих мікрокапсул містить негативно заряджені білі пігменти та позитивно заряджені чорні пігменти.

Дія електричного поля змушує білий або чорний пігменти групуватися на поверхні мікрокапсули, надаючи кузову BMW iX Flow вибраний водієм відтінок.

Саме покриття кузова складається з багатьох сегментів електронного паперу ePaper, підігнаних один до одного з ідеальною точністю. Гнучкість цього покриття дозволяє повторити геометрично складну пластику кузова, а також зберегти характерне для нього поєднання відбитків та тіней, що підкреслюють лінії та об'єм.

Кожен із сегментів покриття створюється з використанням технології лазерного різання. Після накладання всіх фрагментів покриття на кузов та підключення до них джерела живлення вся поверхня нагрівається та герметизується. Це забезпечує рівномірну передачу кольору при кожній зміні кольору кузова.

Вплив кольору на ефективність автомобіля.

Технологія зміни кольору здатна не лише виразити індивідуальність власника, а й підвищити загальну ефективність автомобіля. Наприклад, коли йдеться про відображення сонячного світла або, навпаки, поглинання теплової енергії, світлі та темні відтінки кузова демонструють різні властивості.

Поверхня білого кольору відбиває набагато більше сонячного світла, ніж чорного. Таким чином, змінивши колір кузова на світлий, можна запобігти надмірному нагріванню автомобіля та його інтер'єру при високій зовнішній температурі та яскравому сонячному світлі. Темний колір кузова, у свою чергу, дозволяє поверхні поглинати значно більше тепла від сонячного світла в умовах прохолодного клімату.

В обох випадках технологія зміни кольору сприятиме зниженню енерговитрат, необхідних для розігріву салону або його кондиціювання. В результаті зменшиться витрата палива або електроенергії, а також збільшиться запас ходу, що особливо актуально для електромобілів.

Варто зазначити, що сама по собі технологія E Ink є надзвичайно енергоефективною. Жодних витрат енергії на підтримку обраного кольору кузова не потрібно: електричний струм подається лише під час короткої фази зміни відтінку.

Безмежний потенціал для персоналізації.

Протягом багатьох десятиліть колір автомобіля виступає виразом індивідуальності власника. Палітра кольорів BMW охоплює безліч варіантів фарбування кузова, здатних підкреслити як спортивність, так і стриману елегантність автомобіля. Щороку BMW привносить у палітру нові відтінки, які гармонюють з дизайном нових моделей та задають тренди у сфері оформлення екстер'єру.

Інноваційна технологія E Ink з електронним чорнилом, реалізована в моделі BMW iX Flow, відкриває нові можливості зміни зовнішнього вигляду автомобіля. BMW Group активно розвиває цю технологію, щоб нові форми персоналізації могли бути реалізовані у майбутніх серійних моделях.