ТНЕ 8 Х JEFF KOONS: BMW Group представляє лімітовану серію з 99 арт-карів BMW 8 серії Gran Coupé від Джеффа Кунса.

auto_main_photo

ТНЕ 8 Х JEFF KOONS: BMW Group представляє лімітовану серію з 99 арт-карів BMW 8 серії Gran Coupé від Джеффа Кунса.

Автомобілі унікальної серії ТНЕ 8 Х JEFF KOONS, створені в колаборації з відомим американським художником, стануть не тільки бажаними експонатами у приватних колекціях, але і виїдуть на дороги загального користування.

Що важливо?

  • Творіння Джеффа Кунса входять до найдорожчих робіт сучасних художників у світі.
  • У 2010 році американський художник створив унікальний гоночний арт-кар BMW МОЗ GT2.
  • Загальний тираж автомобілів ТНЕ 8 Х JEFF KOONS складе 99 екземплярів.
  • Кузов ТНЕ 8 Х JEFF KOONS містить 11 кольорів, а процес фарбування одного автомобіля займає близько 285 годин.
  • В основі лімітованої серії є модель BMW M850i xDrive Gran Coupé потужністю 530 к.с.
  • Автомобілі унікальної серії ТНЕ 8 Х JEFF KOONS будуть доступні для поціновувачів ексклюзивних творів мистецтва в Україні.

Команда з майже 100 співробітників заводів BMW у Ландсгуті та Дінгольфінзі застосувала весь свій багатий та різносторонній досвід, щоб втілити творчий задум художника, що закладений у автомобілі ексклюзивної серії ТНЕ 8 Х JEFF KOONS. На фарбування кузова кожного екземпляра йде близько 285 годин переважно ручної роботи. Рівень складності настільки великий, що на тиждень фарбуватимуть всього два автомобілі ТНЕ 8 Х JEFF KOONS. 
Ексклюзивну модель очікує тур численними арт-виставками та заходами у Європі, Азії та на Близькому Сході, включаючи Istanbul Contemporary, Paris Photo, Фестиваль швидкості у Гудвуді, Art Dubai, West Bund Art & Design у Шанхаї та Art Basel у Гонконгу.

BMW та Джефф Кунс.

Історія колаборації BMW та Джеффа Кунса розпочалася у 2010 році, коли художник розробив арт-кар номер 17 на основі гоночного BMW МОЗ GT2. Автомобіль дебютував у Центрі Помпіду в Парижі, а пізніше взяв участь у гонці «24 години Ле-Мана».

У тому ж році співак Боно з рок-групи U2 у колонці для New York Times написав, що Джефф Кунс обов'язково має прикласти руку до автомобіля майбутнього. BMW і Кунс продовжили творчий діалог і вже на початку 2020 року вирішили створити лімітовану серію BMW 8 серії Gran Coupé, яка отримала назву ТНЕ 8 Х JEFF KOONS.

Джефф Кунс: «Моє бачення BMW 8 серії – це автомобіль моєї мрії, він справді особливий. Протягом тривалого часу я хотів створити для BMW авто лімітованої серії: яскравий, спортивний та водночас мінімалістичний. Мені не терпиться покататися за кермом цього Gran Coupé. Дуже сподіваюся, що люди отримають від нього таке ж задоволення, як і я».

Олівер Зіпсе, керівник BMW AG: «BMW успішно приймає нові виклики! Робота з Джеффом Кунсом надихнула всіх членів команди BMW: від штаб-квартири до виробничих майданчиків у Німеччині. Ми ще ніколи не створювали автомобіль BMW з таким всеосяжним підходом до справи, як при розробці ТНЕ 8 Х JEFF KOONS».

Унікальне фарбування кузова, на створення якого пішло понад 200 годин ручної роботи.

Художник провів тривалий період часу на заводі BMW Group у Дінгольфінзі, обговорюючи варіанти дизайну зі спеціалістами BMW.

Джефф Кунс: «Я детально розмірковував над тим, у чому полягає ідеологія BMW 8 серії Gran Coupé. У чому філософія потужності? Як створити те, що втілює енергію BMW 8 серії і зачіпає глибини людської душі?».

Яскравий образ ТНЕ 8 Х JEFF KOONS поєднує в собі 11 різних кольорів кузова: від синього та сріблястого до жовтого та чорного. Оформлення інтер'єру Gran Coupé – це гармонія насичених кольорів, якісних матеріалів та таких ексклюзивних акцентів, як емблема спеціальної серії та підпис Джеффа Кунса на панелі утримувача для стаканів. Оббивка сидінь у червоному та синьому кольорах нагадує дизайн костюмів супергероїв із коміксів, а також відсилає до фірмових кольорів BMW M.

Стильне оформлення BMW M850i xDrive Gran Coupé лімітованої серії включає як елементи поп-арту, так і геометричні візерунки, які підкреслюють елегантні форми кузова. Яскраві контрасти виступають пошаною проєкту BMW Art Car 2010 року, а акценти у вигляді написів «POP!» та клубів диму символізують динамічний потенціал ТНЕ 8 Х JEFF KOONS.

Щоб реалізувати творчий задум Джеффа Кунса, у майстерні зі створення ексклюзивних кольорів кузова в Ландсгуті було розроблено так званий «багатокольоровий» процес фарбування.

Лакофарбове покриття наносять на кузов ТНЕ 8 Х JEFF KOONS з використанням збільшувального скла, щоб досягти максимально можливої якості. Одна з найскладніших деталей для фарбування – це кришка багажника, в оформленні якої використано 7 кольорів та 12 шарів фарби загальною товщиною менше 250 мкм.

Процес нанесення двомірної графіки на об'ємні компоненти кузова вимагає найвищої точності виконання, яка досягається завдяки використанню спеціального програмного забезпечення та лазерного проектора. Контури між окремими прошарками фарби наносяться власноруч висококваліфікованими майстрами.

Перед початком роботи над ТНЕ 8 Х JEFF KOONS багато фахівців BMW пройшли додаткове навчання.

Підпис Джеффа Кунса у фірмовому дизайні Bavarian blue.

Класичний BMW 850i 1990 задав новий вектор розвитку для автомобільної індустрії. Він поєднав у собі елегантність та потужний динамічний потенціал. Автомобілі ТНЕ 8 Х JEFF KOONS дотримуються цієї ж концепції, інтерпретуючи її по-новому.

Кожен арт-кар лімітованої серії поставлятиметься клієнтам з індивідуальним сертифікатом, який містить підписи Олівера Зіпсе та Джеффа Кунса, а також VIN-код автомобіля. Ще один автограф Джеффа Кунса, виконаний у фірмовому кольорі Bavarian blue, міститься на панелі утримувача для стаканів. Крім дизайну ТНЕ 8 Х JEFF KOONS художник розробив особливу обкладинку для посібника з експлуатації автомобіля.

Аукціон Christie в Нью-Йорку.

Експозиція з арт-каром ТНЕ 8 Х JEFF KOONS буде відкрита в Рокфеллер-Плаза у Манхеттені, Нью-Йорк, а вже 4 квітня один з автомобілів лімітованої серії з автографом Кунса на кришці багажника буде виставлений на аукціоні Christie. Виручені кошти направлять до Міжнародного центру допомоги зниклим та експлуатованим дітям, якому Джефф Кунс надає підтримку протягом більш як двох десятиліть.