Концепт BMW Vision <span>i<span>NEXT.

Концепт BMW Vision <span>i<span>NEXT.

Проект iNEXT натхненний ідеєю, вперше оформився в 2007 році в проекті «i» і еволюціонував згодом в запуск BMW i3. Його головне завдання - відповісти на питання про те, як ми будемо переміщатися в майбутньому. На щорічних загальних зборах акціонерів в травні 2018 року голова ради директорів BMW AG Харальд Крюгер підкреслив фундаментальну роль проекту iNEXT для майбутнього BMW Group: «Проект iNEXT стане основою для успіхів концерну в майбутньому».

iNEXT - фундамент майбутнього BMW Group.

Проект iNEXT натхненний ідеєю, вперше оформився в 2007 році в проекті «i» і еволюціонував згодом в запуск BMW i3 в 2013 році. Його головне завдання - відповісти на питання про те, як ми будемо переміщатися в майбутньому. На щорічних загальних зборах акціонерів в травні 2018 року голова ради директорів BMW AG Харальд Крюгер підкреслив фундаментальну роль проекту iNEXT для майбутнього BMW Group: «Проект iNEXT стане основою для успіхів концерну в майбутньому».

Концерн BMW вже домігся чималих успіхів на цьому шляху і має одинадцятирічний досвід дрібно- і великомасштабного виробництва в сфері електричної мобільності. Моделі BMW i доопрацьовуються, а технології, розроблені для електричної мобільності, потім інтегруються в стандартні автомобілі BMW і MINI, поступово електрифікуючи і їх. Наступним кроком стане повна інтеграція в автомобілі стратегічно важливих інноваційних принципів: Автономність (Autonomy) + Мережева взаємодія (Connectivity) + Електрифікація (Electric) + Сервіси (Services). Дизайн (Design) ж стане візуальним вираженням цих інноваційних принципів і концепції задоволення від водіння майбутнього. Автомобіль, відомий сьогодні як BMW iNEXT, з'явиться на ринку в 2021 році.

Концепт BMW Vision iNEXT.

Як зазначає Харальд Крюгер, концепт BMW Vision iNEXT знаменує нову еру водіння із задоволенням і підкреслює провідну роль Німеччини в мобільності майбутнього. Високо автоматизований, екологічно чистий і володіючий безмежними мережевими можливостями, концепт вперше об'єднує всі стратегічно важливі інноваційні принципи BMW Group в одному автомобілі і являє собою відповідь на питання: «Як виглядає повністю автономний автомобіль майбутнього, в якому при бажанні управління можна взяти на себе?» . І зараз, як ніколи раніше, в центрі подібного дискурсу - людина з усіма його потребами і бажаннями.

Серійна версія BMW iNEXT покликана стати флагманом інновацій концерну BMW Group. Старт виробництва моделі на заводі в Дінгольфінхзі намічений на 2021 рік. Тоді вперше на дорозі з'явиться автомобіль, що втілив відразу всі головні інноваційні принципи BMW Group ( «D + ACES»).

Футуристичний концепт BMW Vision iNEXT вже зараз дозволяє багато в чому зрозуміти, як буде виглядати BMW iNEXT. «Персональна мобільність зазнає серйозних змін, - упевнений Клаус Фройліх, член ради директорів BMW AG, відповідальний за розвиток. - Можливості, що відкриваються завдяки автономному водінню і  набору мережевих рішень,які постійно розширюється, дозволяють отримати абсолютно новий досвід від подорожі на автомобілі. Ця думка допомогла нам розробити повністю електричний BMW Vision iNEXT як свого роду «улюблений мобільний простір», який дарує нам принципово інший рівень життя, дозволяючи розслабитися і бути самим собою. В майбутньому, як і раніше, в основі діяльності BMW Group в області мобільності буде знаходитися людина з його потребами і бажаннями».

Адріан ван Хойдонк, старший віце-президент BMW Group, відповідальний за дизайн, резюмує творчий підхід компанії: «BMW i існує для створення творчих, новаторських ідей, які кардинально змінюють наші уявлення про мобільність. BMW Vision iNEXT - це ще одна сходинка на цьому шляху трансформації. Він демонструє, як більш «розумні» автомобілі можуть зробити наше життя простіше і приємніше».

Зовнішній вигляд: впевнена сучасна елегантність.

BMW Vision iNEXT володіє розміром і пропорціями сучасного BMW SAV і всім своїм виглядом вселяє солідність і впевненість. Його футуристичність підкреслена структурованими формами і поверхнями. Ефектне забарвлення і складні деталі ще більше підсилюють це враження. Завдяки покриттю Liquid Greyrose Copper колір кузова переходить з теплого мідного в темно-рожевий, що надає автомобілю дуже динамічний вид навіть в статиці.

Широка подвійна решітка радіатора, об'єднана в єдиний елемент, впізнавані обриси бічних вікон і блакитні акценти в дизайні передньої, бічної і задньої частини автомобіля нагадують стиль сімейства BMW i, також підкреслений в представленому в 2017 році концепті BMW i Vision Dynamics. Підсвічування цих декоративних деталей, активується при розблокуванні автомобіля, додатково акцентує увагу на привабливості його ліній. Довершують елегантний дизайн екстер'єру майстерно вписані в нього скляні поверхні: великі вікна і фари.

Яскрава індивідуальність: значна решітка радіатора і оригінальна передня частина.

У центрі передньої частини автомобіля розташована велика вертикальна решітка радіатора. Як і у всіх автомобілях з електроприводом, вона ізольована, так як всередині немає двигуна внутрішнього згоряння, що вимагає охолодження. Решітка радіатора тут служить «інтелектуальною панеллю», на якій розташовуються численні сенсори. Виконаний на 3D-принтері малюнок свідчить про високу технологічність виконання поверхні. Вкрай вузькі фари є частиною сучасної інтерпретації характерного «чотириокого» вигляду передньої частини автомобіля BMW. Лобове скло плавно переходить у великий панорамний дах, надаючи кузову автомобілю візуальну легкість і дозволяючи розгледіти інноваційний дизайн інтер'єру ще зовні.

Сучасний вигляд і особлива конструкція дверей.

Концепт BMW Vision iNEXT всім своїм виглядом демонструє міць і стать сучасного SAV бренду BMW, особливо збоку. Функціональні пропорції і довга лінія даху автомобіля вказують на його внутрішній простір. Довга колісна база і короткі звіси надають силуету динамічності. Потужні скульптурні елементи по всій бічній поверхні створюють додаткове враження мускулистості цього атлета, а точно розміщені лінії посилюють образ, візуально акцентуючи колісні арки. Автомобіль оснащений великими (24-дюймовими) і ефективними з точки зору аеродинаміки колесами. Їх тривимірний, скульптурний дизайн грає одночасно стилістичну і функціональну роль. Камери виконують функцію зовнішніх дзеркал, в той час як сенсорна підсвічена графіка замінює звичайний пристрій відкривання дверей, підкреслюючи сучасний зовнішній вигляд. Великі передні і задні двері не мають між собою розділяючої їх центральної стійки. При відкритті - а відкриваються вони в протилежні сторони - вони забезпечують безперешкодний перегляд внутрішнього простору, а рама дозволяє розгледіти поверхні, виконані з вуглецевого волокна. Довершує образ в стилі SAV чорне покриття по нижньому краю зовнішніх поверхонь і блакитна акцентуюча смуга, що символізує приналежність до сімейства автомобілів з електричним приводом.

Горизонтальне розташування ліній і поверхонь в задній частині автомобіля також підкреслює його широкі і динамічні пропорції. Вузькі характерні задні фари додатково візуально розширюють автомобіль. Обтічність даху і дифузор, підсвічений для ще більшого ефекту, забезпечують автомобілю бездоганні аеродинамічні властивості.

Салон автомобіля як улюблене місце відпочинку.

Перемикання між режимами «Boost» і «Ease» дозволяє водієві BMW Vision iNEXT вибрати, чи хоче він керувати автомобілем самостійно або надати цю функцію самому концепту. Запустивши режим «Boost», водій зможе насолодитися приємною, високо динамічною і при цьому практично безшумною поїздкою завдяки електроприводу, абсолютно безпечного для навколишнього середовища. Режим «Ease» перетворює автомобіль в унікальний простір, в якому водій і пасажири самі вибирають собі заняття до душі. Концепт BMW Vision iNEXT може одночасно бути місцем релаксації, спілкування, концентрації і розваг - варіантів стільки, скільки і бажань користувачів. Саме тому салон автомобіля більше нагадує затишну і стильно оформлену "вітальню на колесах" - таке улюблене місце відпочинку.

Розслаблена атмосфера салону.

Завдяки великому панорамному даху внутрішній простір наповнений світлом, що створює затишну і приємну обстановку. Два окремих сидіння спереду і з'єднані сидіння в задній частині вказують на те, що в автомобілі може комфортно розміститися до чотирьох чоловік. Геометрія інтер'єру визначається лише кількома чистими лініями, а на перший план тут виходять кольори і матеріали. Поєднання тканини і деревних матеріалів говорить про високоякісне виконання інтер'єру і додає його елементам схожості з меблями. Колірна палітра, використана в обробці салону, включає в себе нюдовий відтінок Purus Rosé, а також коричневий (Brown) і бежевий (Beige). Акценти виконані в мерехтливому кольорі металік Mystic Bronze. У задній частині переважає тканинна обробка в бензиновому відтінку Enlighted Cloudburst з хитромудрим жакардовим візерунком, який асиметрично проходить через сидіння і прожовжується на бічних поверхнях і відсіках для зберігання. Таким чином досягається візуальний ефект поділу між передньою і задньою частинами салону, схожий з тим, як розмежовуються функціональні зони в житловому просторі.

Режими «Boost» і «Ease» змінюють водійськкий простір.

Водійський простір всередині досить просторого салону автомобіля визначається двома цифровими дисплеями і рульовим колесом. За створення комфортної і приємної атмосфери відповідають плоска приладова панель, обтягнута бежевою тканиною, окремі елементи з дерева, а також дерев'яна підлога з чітким малюнком. У режимі «Boost» рульове колесо і дисплеї звернені в бік водія. При активації другого режиму «Ease» інтер'єр кардинально змінюється. Кермо відсувається від водія, створюючи відчуття більшого простору. У той же час дисплеї переходять в режим «Exploration», пропонуючи водієві та пасажирам ознайомитися з інформацією про найближчі події і місця, які можуть бути їм цікаві. Більш того, можливість скласти підголівники передніх сидінь дозволить пасажирам автомобіля зручніше спілкуватися між собою.

Центральна консоль як розкішний предмет інтер'єру.

Розташована між двома передніми сидіннями, центральна консоль відрізняється високою якістю виконання і неперевершеним дизайном. Оздоблення з матовою деревини зі спеціальним покриттям open pore створює враження «парящого кавового столика», розташованого комфортно для всіх пасажирів. Довершує цей елемент незвичайний кришталевий корпус, що світиться, поміщений на спеціальну платформу, пофарбовану в бронзовий колір. Численні межі корпусу заломлюють промені денного світла і висвітлюють інтер'єр автомобіля сотнями різнобарвних відблисків, створюючи унікальну атмосферу розкоші.

Приваблива задня частина салону.

З самого першого погляду задня частина салону автомобіля справляє враження сучасного і оснащеного за останнім словом техніки життєвого простору. Простора пасажирська зона нагадує комфортний диван для розміреного і невимушеного відпочинку. Особлива жакардова тканина Enlighted Cloudburst ручної роботи в кольорах Petrol і White, застосована в обробці пасажирської зони салону і бічних дверей, надає салону ще більш розкішний і інноваційний вид.

Технологія Shy Tech: прихована від очей, але завжди доступна.

Головним і, по суті, єдиним фізичним елементом водійського простору автомобіля BMW Vision iNEXT є кермо і дисплеї. Щоб зберегти атмосферу затишку і захищеності задньої частини салону і сфокусувати всю увагу на пасажирах, інтелектуальна технологія управління автомобілем була прихована від очей. Вона з'являється тільки на вимогу водія або пасажирів. Наприклад, в найближчому майбутньому стане можливим користуватися різноманітними функціями за допомогою звичайних дерев'яних або тканинних поверхонь. Звичні нам аналогові екрани незабаром втратять свою актуальність в силу появи так званих інтелектуальних проекцій, що перетворюють будь-яку поверхню в інтерактивний дисплей. Технологія Shy Tech, представлена ​​в BMW Vision iNEXT, складається з трьох концептуальних програм: інтелектуального персонального асистента (Intelligent Personal Assistant), інтелектуального використання матеріалів Intelligent Materials і інтелектуальної програми освітлення і проекцій Intelligent Beam.

Програма Інтелектуальний персональний асистент (Intelligent Personal Assistant). активується у відповідь на команду «Hey BMW». BMW Vision iNEXT створює єдину цифрову екосистему, яка об'єднує автомобіль, сервіси BMW Connected, розумні пристрої і систему управління розумним будинком. Все це робить повсякденне життя водія простіше і зручніше. Наприклад, закрити вікно в будинку можна за допомогою голосової команди, перебуваючи всередині автомобіля.

Програма Intelligent Materials. Під час пересування в режимі «Boost» управляти контрольним дисплеєм можна звичним способом - дотиком. При перемиканні в режим «Ease» цю функцію бере на себе дерев'яне покриття центральної консолі. Взаємодіяти з ним також просто, як і з контролером iDrive. Кожен дотик пальця до поверхні залишає після себе світловий слід, схожий на хвіст комети. Оббивка задньої частини салону, виконана з жаккардової тканини, також володіє спеціальними інтегрованими функціями. Вони активуються дотиком і можна впорядковувати музичні файли жестами, на які реагує спеціальне вбудоване світлодіодне підсвічування.

Програма Intelligent Beam. У найближчому майбутньому в інформаційній сфері, як і в галузі управління транспортним засобом, нас чекає повне злиття цифрових і аналогових систем. Відповідаючи на запити сучасності, стало можливим візуалізувати інформацію в якості проекцій без використання фізичних дисплеїв. Представлена ​​на BMW Vision iNEXT, технологія Intelligent Beam робить черговий крок у цьому напрямку: вона може виступати як в ролі індивідуального освітлення, так і інтерактивного проекційного екрану. Це дозволяє доповнювати друкований текст зображеннями, рухомими об'єктами і вбудованими графіками одним лише дотиком.

Символ нової епохи.

BMW Vision iNEXT яскраво демонструє можливості автономної мобільності, яка чекає нас в самому недалекому майбутньому. Новий концепт являє рішення, в першу чергу, спрямовані на чітке визначення стратегії BMW Group по успішному досягненню майбутнього персональної мобільності. В 2021 році концепція істинного задоволення за кермом буде знову втілена в серійну версію BMW iNEXT. З її появою найпередовіші технології концерну вперше будуть консолідовані в єдиний унікальний продукт, який з'явиться на дорогах по всьому світу.

Програма презентації BMW Vision iNEXT World Flight.

Дві компанії - одна місія. BMW Group спільно з Lufthansa Cargo - вантажним підрозділом авіакомпанії Lufthansa - в рамках безпрецедентної світової програми BMW Vision iNEXT World Flight вперше представили BMW Vision iNEXT незвичайним способом: за п'ять днів автомобіль був показаний на трьох континентах в чотирьох містах - Мюнхені, Нью-Йорку, Сан -Франціско і Пекіні.

Понад 300 представників міжнародних ЗМІ піднялися на борт найефективнішого в своєму класі вантажного авіалайнера Boeing 777F, щоб вперше побачити унікальне втілення мобільності майбутнього - концепт BMW Vision iNEXT.

Найсміливіші ідеї спільної команди експертів підрозділу Lufthansa Cargo і концерну BMW Group втілилися в створенні унікального закритого простору для презентації концепту. Щоб організувати всередині літака Boeing неймовірне шоу, задіяно 78 000 світлодіодних елементів в 165 відео модулях і десяти мультимедіа-проекторах зі світловим потоком в 13 000 ANSI-люмен, треба було прокласти понад 7,5 км проводів і залучити до роботи понад 120 фахівців.

Інженери та фахівці використовували близько 30 тонн будівельного матеріалу для виготовлення відповідної платформи. Завдання полягало не лише в створенні подіуму для презентації BMW Vision iNEXT, що вражає уяву всіх присутніх, а й в необхідності зробити так, щоб ця конструкція буквально «злітала». Зовнішній вигляд літака також відповідав загальному стилю презентації.

З огляду на необхідність швидко переробляти всю конструкцію всередині літака 777F з режиму презентації в режим польоту і назад, забезпечуючи при цьому необхідний рівень безпеки, розклад був дуже жорстким. Перші гості прибули через вісім годин після приземлення літака, і всього через чотири години після завершення презентації в одній локації Boeing відправився в наступний пункт призначення. Така висока з технічної та логістичної точки зору майстерність вперше використовується в презентації автомобіля і нових технологій.

 «Прогресивні продукти заслуговують відповідної презентації. Ми щасливі, що нам вдалося реалізувати таку незвичайну світову прем'єру разом з BMW », - коментує Пітер Гербер, генеральний директор і голова правління Lufthansa Cargo AG.

«Концепція iNEXT висловлює наше бачення мобільності майбутнього, тому цілком логічно, що світова прем'єра BMW Vision iNEXT повинна проходити в абсолютно новому ключі. І переліт через півсвіту - цілком підходящий початок », - заявив Клаус Фройліх, член Ради директорів BMW AG, відповідальний за розвиток.

Зовнішній вигляд Boeing 777F нагадує його інтер'єр, підготовлений для презентації автомобіля. Прикрашене спеціальними написами повітряне судно вирушило з аеропорту Мюнхена в свою навколосвітню подорож 9 вересня. Авіалайнер відвідав Нью-Йорк, Сан-Франциско і Пекін, після чого повернувся до Франкфурта 14 вересня.

iNEXT - наступні етапи розвитку.

Гнучкість - це ключ до успіху. Десять років тому в рамках стратегії NUMBER ONE баварський концерн запустив проект «i», відразу ж ставши піонером в області електромобільності.

Сьогодні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння і гібридними системами, що підключаються, мають однакову архітектуру. Гнучке виробництво, здатне підлаштовуватися під попит, - наслідок успішного проекту «i» 2009 року.

Проект BMW iNEXT також зайняв центральну роль в розробці інструментів і компонентів, необхідних в майбутньому. Заглядаючи вперед, нові типи архітектури автомобіля для передньо-, задньо-і повнопривідних модифікацій, а також найсучасніші заводи дозволять BMW Group досить швидко приймати рішення про те, які моделі і в якій кількості повинні бути повністю електричними, які - підключаються гібридами або оснащуватися високоефективними двигунами внутрішнього згоряння. До 2025 року в модельному ряду компанії будуть представлені 25 електрифікованих автомобілів, 12 з яких отримають повністю електричний привід.

2019: MINI BEV.

У липні 2017 року BMW Group оголосив про запуск нової, повністю електричної версії MINI 3 двері. Її виробництво почнеться в 2019 році. У майбутньому клієнти MINI отримають можливість вибирати один з трьох типів силових агрегатів: двигун внутрішнього згоряння, гібридний або чисто електричний варіанти. Трансмісія повністю електричного MINI буде проводитися на заводах BMW Group в Дінгольфінзі і Ландсхуті - центрах досліджень і розробок концерну в області електромобільності. Потім трансмісія буде встановлена ​​на автомобіль на заводі BMW Group в Оксфорді. Рішення на користь Оксфорда було прийнято з урахуванням того, що завод уже виробляє більшість автомобілів MINI 3 двері.

2020: серійна версія концепту BMW iX 3.

Концепт BMW iX3, вперше представлений на автосалоні в Пекіні в 2018 році, відображає стратегічну мету концерну - зміцнення лідерських позицій в сфері електричної мобільності. Перша модель BMW, що працює виключно на електротязі, стане повноцінним Sports Activity Vehicle (SAV), безкомпромісно функціональним і комфортним.

Серед інновацій, представлених в BMW iX3, - п'яте покоління технології BMW eDrive. Електродвигун, трансмісія і силова електроніка тепер згруповані в новому, окремому силовому компоненті, що є ключовою перевагою цієї системи. Крім того, електропривід п'ятого покоління включає в себе нові і більш потужні батареї.

Завдяки використанню цих передових технологій, вперше представлених в повністю електричному SAV, динамічні характеристики автомобіля, робочий діапазон, вага, місткість і маневреність виходять на якісно новий рівень.

Крім того, модульна конструкція дозволяє адаптувати їх до необхідних рівнів продуктивності і доступному простору. Іншою характерною особливістю є повна відмова від використання в електродвигуні рідкоземельних металів, завдяки чому виробництво не буде залежати від їх доступності.

Електродвигун п'ятого покоління, розроблений для концепту BMW iX3, розвиває максимальну потужність більше 200 кВт (270 к.с.), а запас енергії батареї дозволяє подолати понад 400 км шляху згідно їздовому циклу WLTP.