МІНІМАЛЬНИЙ СПРОТИВ. МАКСИМАЛЬНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ.

BMW EfficientDynamics на BMW 3 серії Гран Туризмо.

У BMW 3 серії Гран Туризмо реалізований комплексний пакет заходів і технологій BMW EfficientDynamics – для ще більшого задоволення за кермом при викиді шкідливих речовин.

РЕЖИМ ECO PRO.

Щойно ви активуєте режим ECO PRO, налаштування різноманітних систем автомобіля змінюються для забезпечення підвищеної економічності і, в залежності від особливостей Вашого стилю водіння, дозволяють заощадити до 20 % палива, (відповідно до результатів досліджень, які проводила компанія BMW).

Цей режим оптимізує реакцію педалей газу та коробки перемикання передач, моменти переключення передач, а також інтелектуально керує параметрами систем опалення та кондиціонування повітря. Дисплей керування надає Вам інформацію про те, яка із технологій EfficientDynamics на даний момент зменшує споживання палива. Ви також

будете отримувати підказки системи ECO PRO щодо поточної ситуації, що дасть Вам можливість досягти ще більшої економії пального.

Ви можете ще зберегти додаткових 5 % палива, використовуючи функію руху накатом (доступно тільки із 8-ми ступінчатою автоматичної коробкою передач Steptronic), прогнозуючий ассистент та функцію «маршрут ECO PRO» (обидві функції доступні за наявності навігаційної системи Professional), а також активний круїз-контроль в режимі ECO PRO.

Функція руху накатом – одна з особливостей режиму ECO PRO: коли на швидкості 50-160 км/год водій знімає ногу з педалі газу, не натискаючи педаль гальма, система роз’єднує двигун і трансмісію, в результаті чого автомобіль рухається за інерцією без участі двигуна.

Ще одна інноваційна функція – прогнозувальний асистент. Використовуючи навігаційні дані, ця система виявляє повороти, в’їзди в населені пункти, перехрестя з круговим рухом, Т-подібні перехрестя та з’їзди з автомагістралей на маршруті руху та може надавати підказки, щоб Ви могли завчасно знизити швидкість. Крім того, прогнозувальний асистент ефективно керує функцією руху накатом.

  • Функція «Маршрут ECO PRO» пропонує найбільш економічний маршрут з урахуванням індивідуальних особливостей водіння і дорожніх умов. Бортовий комп’ютер відображає величину економії палива, яка може бути досягнута за рахунок використання пропонованого маршруту, у відсотках.

 

  • Активний круїз-контроль в режимі ECO PRO регулює швидкість і, якщо є необхідність, здійснює гальмування до повної зупинки. Коли рух на дорозі стає менш завантаженим, швидкість автомобіля повертається до заданої.

АЕРОДИНАМІКА.

Дизайн автомобіля втілює філософію BMW EfficientDynamics. В оптимізованій задля кращої аеродинаміки конструкції переднього фартука і днища використовуються інноваційні рішення, котрі знижують коефіцієнт динамічного опору та витрати пального.

Передній фартук являє собою наочне втілення філософії BMW EfficientDynamics. Інтегрована повітряна завіса направляє повітряний потік вздовж колісних арок крізь

два вертикальні повітрозабірники. Прискорюючись, цей потік формує «завісу» біля зовнішніх ребер коліс. Повітряні проміжки направляють повітряний потік, що прямує до передніх коліс. Ці інноваційні рішення зненшують турбулентність і коефіцієнт аеродинамічного опору, зменшуючи при цьому витрати пального. Плаский захист днища кузова і моторного відділення також суттєво покращує аеродинамічні характеристики автомобіля.

АВТОМАТИЧНА ФУНКЦІЯ «СТАРТ-СТОП».

Завдяки автоматичній функції «старт-стоп» паливо витрачається тільки тоді, коли автомобіль знаходиться в русі.

Коли він ненадовго зупиняється, наприклад, на світлофорі або в пробці, автоматична функція «старт-стоп» сприяє економії палива, вимикаючи двигун, як тільки автомобіль перестає рухатися і водій відпускає педаль зчеплення (механічна коробка передач) або натискає на гальмо (коробка передач Steptronic).

Коли автоматична функція «старт-стоп» активна, на інформаційному дисплеї відображається відповідний індикатор. Двигун вмикається за долі секунди, як тільки водій натискає на педаль зчеплення (механічна коробка передач) або знімає ногу з гальма (коробка передач Steptronic), що дає можливість без затримки продовжити рух.

Функція автоматичної зупинки та запуску двигуна не впливає на комфорт і безпеку, оскільки не активується у випадку, якщо двигун не досяг робочої температури, салон недостатньо прогрітий або охолоджений, акумуляторна батарея недостатньо заряджена або водій обертає кермом. Якщо є необхідність, центральний блок керування запускає двигун, навіть якщо автомобіль нерухомий, наприклад, у випадку скочування автомобіля вперед або коли запотіває лобове скло. Функцію автоматичної зупинки та запуску двигуна можна відключити в будь-який момент натисканням кнопки.

РЕКУПЕРАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ГАЛЬМУВАННЯ.

Під час кожного гальмування вивільняється кінетична енергія, яка до недавнього часу ніяк не використовувалась. Система рекуперації енергії гальмування дозволяє реалізувати цей незадіяний потенціал. Вона використовує енергію, що виробляється при гальмуванні або коли водій знімає ногу з педалі газу, перетворюючи її в електричну енергію.

Ця енергія використовується для заряджання акумуляторної батареї. Завдяки інтелектуальній системі управління енергією знімається необхідність в безперервній роботі генератора, що зменшує навантаження на двигун. Який результат? Зменшення витрати палива і приріст потужності – класична ілюстрація ефективності програми BMW EfficientDynamics.

8-СТУПІНЧАТА АКПП STEPTRONIC.

8-ступінчата автоматична коробка перемикання передач Steptronic і спортивна 8-ступінчата автоматична коробка перемикання передач Steptronic значно підвищують зручність керування і перемикання передач за рахунок швидкої зміни кількості оборотів двигуна і мінімальної тривалості перемикань. Коробка передач поєднує неперевершений комфорт і яскраву динаміку із підвищеною економічністю.

8-ступінчата автоматична коробка перемикання передач Steptronic не тільки

забезпечує особливо плавне перемикання передач і знижує рівень шуму, а й забезпечує значне зниження витрат пального. За рахунок мінімальної тривалості перемикання кожної з передач, перемикання відбувається приктично непомітно. В той же час обороти двигуна підтримуються на рівні, на якому забезпечується оптимальне використання потужності. Додаткові передачі дозволяють знизити частоту обертання двигуна на високій швидкості, таким чином знижуються витрати пального і рівень шуму двигуна.

  • Завдяки 8-ступінчастій коробці передач Steptronic, яка є частиною BMW EfficientDynamics, тепер стало можливим значно покращити роботу автомобіля обравши функцію Predictive Drive Train системи управління режимами водіння. У режимі “Sport”, система управління коробкою передач використовує дані, отриманні з навігаційною системи і, таким чином, оптимізує швидкість реагування задля забезпечення динамічного та невимушеного руху, не зважаючи на ситуацію на дорозі. У режимі “Comfort”, як стає зрозуміло з його назви, комфортна переміна передач досягається меншою кількістю перемикань.

 

  • Спортивна 8-ступінчата автоматична коробка перемикання передач Steptronic підлаштовується до Вашого індивідуального стилю водіння – від повільного руху до підкреслено динаміного стилю водіння. Крім автоматичного режиму перемикання передач є також ручний режим, на який можна переключитись в будь-який момент. В цьому режимі водій перемикає передачі самостійно за допомогою короткого важеля коробки передач або двох перемикачів на рульовому колесі. В спортивному режимі застосовується алгоритм перемикання передач, який орієнтований на досягнення високих динамічних характеристик і оптимального розгону. Додаткову динаміку забезпечує керування прискоренням (Launch Control). Цю функція запозичили із мотоспорту, отже вона регулює обороти коли автомобіль рушає з місця і забезпечує максимальне стартове прискорення. Завдяки спортивній 8-ступінчатій автоматичній коробці перемикання передач Steptronic Ви отримуєте високу економічність у поєднанні з неперевершеною якістю перемикання передач.