ПРИРОДЖЕНИЙ СПОРТСМЕН. ЗІ ЗНАЧНИМ ЗАПАСОМ ЕНЕРГІЇ.

Динаміка руху та ефективність BMW 3 серії Седан.

ПРИРОДЖЕНИЙ СПОРТСМЕН. ЗІ ЗНАЧНИМ ЗАПАСОМ ЕНЕРГІЇ.

Динаміка руху та ефективність BMW 3 серії Седан.

Динаміка BMW 3 серії Седан проявляється в найрізноманітніших аспектах. Опційна адаптивна М-підвіска або спортивне рульове управління зі змінним передаточним співвідношенням гарантують ідеальну маневреність та керованість навіть при динамічному водінні. Двигуни BMW TwinPower Turbo та опційна 8-ступінчаста коробка передач Steptronic дарують найвище задоволення від водіння. Ці та інші технології BMW EfficientDynamics наділяють автомобіль вражаючою продуктивністю та допомагають скоротити витрату палива.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Добийтеся максимальної ефективності від кожного літра палива з технологіями BMW EfficientDynamics: краща продуктивність, вища ефективність, більше задоволення від водіння. Технічні інновації, які дозволили добитись зниження витрати палива при незмінному і навіть більшому задоволенні від водіння: чиста динаміка стала невід’ємною частиною кожного BMW.

8-СТУПІНЧАСТА СПОРТИВНА КОРОБКА ПЕРЕДАЧ STEPTRONIC.

8-ступінчаста спортивна коробка передач Steptronic адаптується до будь-якого стилю водіння. Вона ідеально підходить як для комфортного подорожі, так і для вкрай динамічної їзди.
Крім автоматичного перемикання передач, вона, зрозуміло, дозволяє перемикати передачі вручну в будь-який момент за допомогою укороченого важеля селектора або перемикачів на кермі.

У спортивному режимі перемикання передач налаштоване таким чином, щоб забезпечувати максимальну потужність. Вивірене регулювання восьми передач оптимізує розгін, а двигун постійно забезпечує рівень потужності, що гарантує найкраще поєднання динаміки і економічності. Максимальний розгін досягається за рахунок системи управління швидким стартом (Launch Control), автоматично перемикає передачі для використання оптимального діапазону обертів двигуна. При русі на високих швидкостях додаткова восьма передача дозволяє зменшити число оборотів двигуна і тим самим знизити витрати палива і рівень шуму. Чималу роль у цьому процесі відіграє нова високоефективна муфта гідротрансформатора. 8-ступінчаста спортивна коробка передач Steptronic забезпечує максимальну ефективність і неймовірно плавне перемикання передач

8-ступінчаста коробка передач Стептронік є ключовим елементом BMW EfficientDynamics і задає нові стандарти комфорту, динаміки та потужності. Надзвичайно малі інкременти між окремими передачами дозволяють розвивати оптимальну потужність на всіх швидкостях.
Витрата палива значно знижується, а водій отримує задоволення від свого спортивного та динамічного автомобіля. Двигун працює на більш низьких обертах, особливо на високих швидкостях, що дозволяє скоротити витрату палива та рівень шуму.

Цьому також сприяє муфта блокування гідротрансформатора – причому навіть у тому випадку, якщо керування здійснюється в ручному режимі. Разом з виключно швидкою зміною обертів двигуна та точністю налаштувань коробки передач це гарантує максимально плавне перемикання передач.

Вбудовані функції прогнозування перемикання передач та безперервного контролю переміщень автомобіля та дорожньої ситуації значно впливають на схему роботи трансмісії. Незалежно від поточного режиму руху система завжди обирає найоптимальнішу передачу. Блок керування коробкою передач пов’язаний з навігаційною системою, що дозволяє залежно від маршруту обирати більш енергійний та чутливий варіант налаштувань (режим SPORT) або комфортніший варіант з рідшою зміною передач (режим COMFORT).

BMW 340i Седан.

Переконлива потужність та плавність роботи – характерні риси рядного 6-циліндрового бензинового двигуна BMW TwinPower Turbo з родини силових агрегатів BMW EfficientDynamics. Для оптимального наповнення циліндрів цей потужний 3-лтіровий двигун оснащений системами Valvetronic, Double-VANOS, високоточного впорскування палива і турбонагнітачем TwinScroll. Як результат, потужність 240 кВт (326 к.с.) і крутний момент 450 Н*м в діапазоні 1380-5000 об/хв. Цей бензиновий двигун з турбонагнітачем розганяє автомобіль до 100 км/год за вражаючі 5,2-5,1 с, а максимальна швидкість досягає 250 км/год. Завдячки використанню ряду інновацій витрата палива в змішаному циклі складає всього від 7,7 до 6,5 л/100 км, при цьому викиди СО2 складають від 179 до 152 г/км.

Силовий агрегат, здатний надихнути будь-якого водія: максимально ефективна передача потужності в широкому діапазоні обертів і миттєвий відгук навіть за низьких обертів – характерні риси двигуна BMW.

BMW 320d СЕДАН EFFICIENT DYNAMICS EDITION.

BMW 320d Седан EfficientDynamics Edition з 2-літровим 4-циліндровим дизельним двигуном BMW TwinPower Turbo відрізняється вражаюче низькою витратою палива. Він видає максимальні 140 кВт (190 к. с.) потужності при 4000 об/хв і 400 Н*м крутного моменту в діапазоні від 1750 до 2500 об/хв. З ним BMW 320d Седан EfficientDynamics Edition розганяється до 100 км/год за 7.9–7.8 с. Витрата палива в змішаному цилкі складає всього 4,3–3,8 л/100 км, а викиди CO2 – всього 113–99 г/км.

2-літровий 4-циліндровий дизельний двигун BMW TwinPower Turbo відрізняється

відгуком навіть на низьких обертах і плавністю роботи завдяки системі Common Rail нового покоління. Турбонагнітач зі змінюваною геометрією забезпечує високий тиск нагнітання і тому високий крутний момент і потужне прискорення в широкому діапазоні обертів.

Внесок у виключну ефективність автомобіля роблять оптимізована коробка передач, пере налаштований індикатор оптимального перемикання передач та покращення аеродинаміки.

ШАСІ.

Упродовж багатьох поколінь BMW 3-ї серії є зразком в області динаміки водіння. Подальше вдосконалення амортизаторів. Оптимізація налаштувань шасі і досконаліше рульове керування дарують ще більше задоволення від водіння. Оптимізація характеристик підвіски дозволила покращити поведінку автомобіля при повздовжніх та поперечних навантаженнях. Нові налаштування отримала не тільки

стандартна підвіска, але і варіанти спортивної М-підвіски та адаптивною М-підвіски. Крім цього, підвищилась точність рульового управління, зменшились крени та покращилась курсова стійкість автомобіля. BMW 3-ї серії Седан чудово тримає дорогу, відрізняючись ідеальною керованістю та видатною маневреністю, пропонуючи разом з тим найвищий рівень комфорту у будь-яких умовах водіння.

З адаптивною М-підвіскою дорожній просвіт автомобіля зменшується на 10 мм, що додатково підвищує динамічний потенціал BMW 3-ї серії. Водій може регулювати характеристики підвіски відповідно до власних вподобань, обираючи налаштування від комфортабельних до екстремально спортивних. У всіх режимах електронно керовані амортизатори адаптивної М-підвіски за лічені миті змінюють свої характеристики. Підлаштовуючись під поточні дорожні умови. Система також використовує безліч датчиків, які реєструють вібрації коліс та швидкість автомобіля, забезпечуючи оптимальні характеристики демпфування та безпеку автомобіля.

Для неспішного спокійного водіння можна обрати режим COMFORT. В режимі SPORT амортизатори стають помітно жорсткішими, надаючи характеристикам підвіски додаткової спортивності. Режим SPORT+ призначений для екстремально динамічного водіння: в цьому режимі активується система динамічного регулювання тяги (DTC), яка допускає буксування ведучих коліс для енергійнішого водіння, яке виведе динаміку автомобіля на нову висоту. Разом з цим система динамічного контролю стійкості (DSC) не вимикається повністю, але втручається в керування автомобілем набагато пізніше. Намагаючись стабілізувати автомобіль в межах фізичних можливостей і з урахуванням вимог безпеки.

Спортивне рульове управління із змінним ступенем посилення і системою Servotronic забезпечує високу маневреність і інформативність без надмірного «обважніння» керма. Система реагує на кут повороту рульового колеса і регулює передавальне відношення рульового механізму незалежно від швидкості руху автомобіля. Це дозволяє управляти автомобілем при значних кутах повороту легким рухом керма. Таким чином покращуються маневреність та керованість при проходженні крутих поворотів, рух вузькими дорогами чи виконання різких маневрів у спортивному режимі водіння. Система також підвищує комфортність рульового управління при паркуванні, проїзді поворотів, точному маневруванні. При невеликих кутах повороту автомобіля система забезпечує чудову курсову стійкість і високу точність рульового управління.

Інтелектуальна система повного приводу BMW xDrive ідеально адаптується навіть до найважчих умов дорожнього покриття і завжди гарантує чудове зчеплення з дорогою. xDrive і система динамічного контролю стійкості (DSC) гарантують ідеальну стабільність вашого BMW. Використовуючи датчики DSC, система xDrive швидко та гнучко розподіляє потужність приводу між осями, попереджаючи виникнення ефекту зайвою або недостатньої обертальності та забезпечуючи чудову курсову стійкість. Завдяки цьому в критичних дорожніх ситуаціях системі DSC не доводиться втручатися в керування автомобілем так інтенсивно. Система xDrive поєднує всі переваги повнопривідної системи, такі як чудове зчеплення, курсова стійкість та безпека руху, з класичною маневреністю BMW, забезпечуючи ще більше задоволення за кермом.

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ ВОДІННЯ DRIVING EXPERIENCE CONTROL, ВКЛЮЧАЮЧИ СИСТЕМУ ECO PRO.

Система управління режимами водіння дозволяє водієві вибрати один з доступних режимів роботи двигуна та коробки передач: Comfort (стандартні налаштування двигуна і трансмісії), ECO PRO (орієнтований на підвищення економічності) і Sport (забезпечує максимальну динамічність водіння) або Sport+ (піднімає водіння на нову висоту). Економічний режим ECO PRO інтелектуально адаптує відгук педалі газу і характеристики трансмісії, а також алгоритми роботи системи опалення / кондиціонування повітря. У цьому режимі можна заощадити до 20 % палива. Додаткову ступінь економії забезпечує функція руху накатом і функція «Маршрут ECO PRO», з допомогою якої генерується маршрут, оптимізований з точки зору економічності з урахуванням завантаженості доріг, індивідуальних особливостей

манери водіння, а також місцевих умов. Функція руху накатом забезпечує рух автомобіля по інерції, якщо на швидкості до 160 км/год водій знімає ногу з педалі газу, не натискаючи при цьому педаль гальма.

Режим Comfort забезпечує виключний комфорт. Корегуючи налаштування елементів підвіски. У режимах Sport і Sport+ всі параметри приводу та підвіски на додаткову динамічність. Реакції двигуна загострюються, передачі в КП змінюються на підвищених обертах, точки перемикання передач для МКПП зміщені на індикаторі перемикання в сторону пізнішої зміни передач, автомобіль реагує швидше.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯМ.

Інтелектуальне керування електроживленням в BMW 3 серії Седан забезпечує ряд стандартних технологій BMW EfficientDynamics, таких як автоматична функція «старт-стоп», система рекуперації енергії гальмування, електропідсилювач керма та індикатор оптимального перемикання передач. Спільна налагоджена робота цих систем забезпечує максимальну ефективність та екологічність.

Завдяки автоматичній функції «старт-стоп» паливо витрачається тільки тоді, коли автомобіль їде.
Коли він ненадовго зупиняється, наприклад, на світлофорі або в пробці, автоматична функція «старт-стоп» сприяє економії палива, вимикаючи двигун, як тільки автомобіль перестає рухатися і водій відпускає педаль зчеплення (механічна коробка передач) або натискає на гальмо (коробка передач «Стептронік»).

Коли автоматична функція «старт-стоп» активна, на інформаційному дисплеї відображається відповідний сигнал. Як тільки водій натискає на педаль зчеплення (механічна коробка передач) або знімає ногу з гальма (коробка передач «Стептронік»), двигун включається автоматично.

Ця функція ніколи не ставить під загрозу комфорт та безпеку, оскільки вона залишається неактивною, якщо двигун не досяг оптимальної температури експлуатації, інтер’єр ще не був достатньо нагрітий або охолоджений, якщо рівень заряду акумулятора занизький або рульове колесо обертається. У разі необхідності, центральний блок управління перезапускає двигун, навіть стоячи на місці, наприклад, якщо автомобіль починає котитися або якщо на вітровому склі починає формуватися конденсат. Автоматичну функцію «старт-стоп» можна вимкнути в будь-який момент лише одним натисканням кнопки.

При кожному гальмуванні вивільняється кінетична енергія, яка тривалий час не бралася до уваги. Система рекуперації енергії гальмування використовує цей потенціал і виробляє струм з вивільняємої кінетичної енергії, яка утворюється при відпусканні педалі акселератора або гальмуванні. Ця енергія використовується для зарядки АКБ. Завдяки цій інтелектуальній системі управління енергією немає необхідності в постійній роботі генератора. Результат: витрата палива знижується, а потужність збільшується – що повністю відповідає філософії BMW EfficientDynamics.

Кожне обертання рульового колеса вимагає витрат енергії. Але навіщо ж витрачати енергію без обертання рульового колеса? Система рульового управління з електропідсилювачем активується лише тоді, коли потрібне підсилення.

На відміну від традиційних гідравлічних систем рульового управління, дане рішення від BMW споживає енергію лише в процесі обертання рульового колеса. Якщо рульове колесо нерухомо, наприклад під час руху по прямій ділянці траси з високою швидкістю, електромотор не включається.

Оптимальне, своєчасне перемикання передач дозволяє економити паливо, особливо в містах, а також в поїздках на великі відстані.

Перемикання передач в потрібний момент і зниження витрати палива: електронна система двигуна визначає найбільш ефективну передачу, орієнтуючись на стан дорожнього покриття і оберти двигуна. Коли настає оптимальний момент для підвищення або пониження передачі, на інформаційному дисплеї з’являється стрілка. Система також розпізнає швидке прискорення і відповідним чином затримує відображення рекомендацій, очікуючи досягнення потрібної частоти обертання двигуна. Порівняльні дослідження показали, що автомобілі з системою індикації оптимального моменту перемикання передачі споживають приблизно на 4 % менше палива.